En Çok Kullanılan Forge İçin            Bazı Minecraft Modları.

Bu Sayfada Minecraft Oyununda Forge İçin Yapılmış Olan En Çok Kullanılan Minecraft Modlarını Derledim.

Forge Nedir:Forge,Minecraft Oyununa Mod Kurmamızı Sağlayan Bir Programdır.Forge'nin Nasıl İndirileceğini Yada Nasıl Mod Kurulacağını Anlattım.Tıklayıp Bakabilirsiniz.

Optifine:Minecraft'taki FPS'nizi Ciddi Ölçüde Artırıcak Bir Moddur.Bu Mod Sayesinde Yeni Çok İşe Yarayacak Oyun Seçenekleri Eklemektedir.Mesela;Dinamik Işıklar Ayarını Ekler.Bu Ayar Açık İken Elinizde Işık Saçan Bir Eşya Taşırsanız Etrafınız Bloku Koymasanız Bile Etraf Aydınlanacaktır.Sisleri Kaldırabilirsiniz.Ve En Önemlisi Shader Kurabilirsiniz.Shader Modları Oyunun Grafiklerini Ciddi Ölçüde Arttırır.Ve Bunun Gibi İşe Yarayacak Bir Sürü Şey Ekler. 

Just Enough İtems:Bu Mod Sayesinde Oyundaki Bütün Eşyaların,Blokların Nasıl Yapılacağını Görebilirsiniz.Hatta Eğer Mod Kurduysanız Modlarla Beraber Gelen Eşyalarında Nasıl Yapılacağını Gösterir.Envanterinize Girdiğinizde Sağ Tarafta İstediğiniz Eşyaya Tıklayarak Nasıl Yapılacağını Öğrnebilirsiniz.Oyuna Yeni Başlayanlar İçin Birebir!

The Twilight Forest:Bu Mod Oyununuza Bir Sürü Yeni Canlılar,Eşyalar,Bloklar,Kılıçlar,Zırhlar ve Kocaman Yeni Bir Dünya Ekler.Bu Yeni Dünyada Çok Güçlü Zırhlar Bulabilir,Güçlü Bosslar İle Savaşabilir ve Yeni Canlılar Görebilirsiniz.Portalının Yapımıda Çok Kolaydır! 2x2 Blokluk Bir Alan Kazın.Kazdığınız Yere Su Koyun Ve Kazdığınız Yerin Etrafını Rastgele Çiçeklerle Kaplayın.Hangi Çiçek Olduğunun Önemi Yoktur.Ve Son Olarak Bu Suya 1 Adet Elmas Atın.Portalınız Hazır.

Biomes O' Plenty:Minecraft'a 80'den fazla yeni biyom ekleyerek oyunun dünyasını çok daha çeşitli ve heyecan verici hale getiriyor. Mod, her biyoma yeni bitkiler, ağaçlar ve yaratıklar ekleyerek keşfi daha eğlenceli ve ödüllendirici hale getiriyor.

Farmer Delight :Bu Mod Tam Olarak Yemek Yapmayı Sevenlere Göre Bir Mod.Bu Mod Sayesinde Birbirinden Farklı Yemekler,İçecekler Yapabilmenize Olanak Sağlar.Bir Restorant Açmak İstiyorsanız Bu Mod Tam Olarak Size Göre!

İmmersive Portals:Bu Mod Sayesinde Oyununuzda Portallardan Geçerkenki Bekleme Ekranı Kalkıcak ve Dünyalar Arasında Takılmadan Pürüzsüz Bir Geçiş Yapabilceksiniz.Aynı Zamanda Portallarınızıa İstediğiniz Gibi Yapabilceksiniz.Yani İsterseniz Yatay Portal Yapabilirsiniz!

Mo' Structures: Bu Mod Oyununuza Bir Sürü Yeni Bina Ekler.Yani Mesela Ormanda Ağaç Kırarken Karşınıza Bir Ağaç Ev Çıkabilir.Yada Dağda Gezerken Karşınıza Dağda Yapılmış Bir Bina Çıkabilir.Bu Mod Sayesinde Oyununuzda Açık Dünyada Yağmalanabilcek Yepyeni Binalar Eklenmiş Olacak!

Aepiyum Mod:Evet Bu Modu Ben Yaptım.Çok Kullanılmasada Listede Yer Vermek İstedim.Aepiyum Mod Oyununuza Yeni Madenler,Canlılar,Dünyalar ve Daha Fazlasını Ekler.Bana Göre En Önemlisi İsminide Aldığı Aepiyum Cevheri.Bu Cevher Ana Dünyada Çok Nadir Bulunup Çok Değerli ve Güçlü Bir Madendir.Sadece Netherit Kazma İle Kırılabilir.Bu Madenden Aletler ve Zırhlar Yapabilirsiniz.Evet Toplaması Zor Ama Aletleri Çok Güçlü ve Zırhlarıda Giydiğinize Büyüler Veriyor.ve Daha Bir Sürü Şey Var.Denemenizi Tavsiye Ederim.

YouTubeLinkLink
YouTubeLinkLink